Door stroken bieten, haver, wortels en aardappelen rijden robots om te oogsten. Aan de bloemrijke randen van boerenvelden verrijzen windmolens; op daken van boerderijen liggen zonnepanelen. Zangvogels vliegen tussen zoemende drones die de groeiprocessen van groenten scannen en optimaliseren. Kostbare landbouwgrond wordt niet meer gebruikt om veevoer te produceren, alleen nog voor voedsel voor de mens. Dieren eten uitsluitend restproducten en gras. De groenten worden naar de steden gebracht, waar zich groentetuinen op de daken van woontorens bevinden. Maaltijden van inwoners bestaan maar voor een klein deel uit dierlijke producten. 

Als het aan Wageningse hoogleraar dierlijke productiesystemen Imke de Boer en onderzoeker Evelien de Olde ligt is het Nederlandse voedselsysteem over dertig jaar vrijwel volledig circulair. Met hun ‘integrale voedselvisie’ dingen zij mee naar de Rockefeller Food System Prize. Vandaag werd bekend dat zij met hun holistische visie op een gezond en circulair voedselsysteem uit wereldwijd 1300 deelnemende teams bij de 10 finalisten behoren die gaan strijden om de prijs van $ 200.000.

https://www.foodclicks.nl/nieuws/wageningse-team-in-finale-met-visie-nederlands-voedselsysteem-2050/

onze nieuwsbrief zit boordevol nieuws, TIPS, INSPIRATIE, voordelen, recepten en nog veel meer!

We versturen onze gratis nieuwsbrief ongeveer vier keer per jaar. Geen spam, beloofd ;-) 

Verder lezen op het blog

Fijne feestdagen!

2025 was voor Moeke een fijn en gezond jaar. Mede dankzij al onze trouwe en nieuwe klanten. Dank je wel daarvoor! Wij hebben zin in

Lees verder

Groente voor kids

Als pedagoge en (kinder)voedingsdeskundige ondersteunt Iris Vernooij ouders bij de (gezonde) eetopvoeding van hun kinderen. Zij probeert er samen met de ouders voor de kinderen

Lees verder

Onze nieuwsbrief staat boordevol tips, recepten, weetjes en meer!

Ontvang onze gratis nieuwsbrief vier keer per jaar in je mailbox. Geen spam, beloofd!