In de strijd tegen obesitas pakt Spanje de koe bij de horens, zo leest Moeke in de Volkskrant. Wat in Nederland maar niet wil lukken wordt daar in een klap geregeld.
Alle basis- en middelbare scholen moeten dagelijks verplicht fruit en groente serveren bij de lunch. Vis moet minimaal een keer per week op het menu staan, net als peulvruchten en eieren en de kinderen krijgen minimaal drie keer per week een salade geserveerd.
Naast de schoolmenu’s gaan er ook eisen gelden voor de snacks en drankjes die op school te koop zijn. Drank mag maximaal 5 procent suiker bevatten, energiedrankjes zijn uit den boze.
De scholen hebben een jaar de tijd gekregen om de nieuwe regels toe te passen. De kindjes die dagelijks Moeke eten zouden er niet aan hoeven te wennen.